Головні пам'ятки Києва

“В усьому світі немає міста красивіше за Київ ”
Михайло Булгаков
 
У самому центрі Східної Європи знаходиться колиска слов'янських міст - славне та древнє місто Київ. Розташований він на семи пагорбах вздовж Дніпра. Сьогодні Київ є столицею незалежної України. Для більшості туристів буде цікавим ознайомитися з пам'ятками цього стародавнього і ніколи не старіючого міста. 
 
Особливе місце в історії міста займає всесвітньовідома Києво-Печерська Лавра - перший християнський монастир на Русі. Кожна віруюча людина вважає своїм обов'язком хоча б раз у своєму житті відвідати це святе для християн місце. У його древніх печерах зберігається безліч святих мощей. А приголомшливий архітектурний ансамбль Лаври, виконаний у стилі «українського бароко», не залишає байдужим його відвідувачів і прочан.
 
 
Наступною пам'яткою Києва є Софійський собор, який був закладений великим князем Ярославом Мудрим на початку XI століття. У 1990 році Софійський собор і Києво-Печерська Лавра були внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Стіни собору прикрашені унікальними фресками XI сторіччя, на його стінах та колонах зображені образи святих, які становлять величезний християнський пантеон. Особливе враження справляє на всіх відвідувачів мозаїка «Оранта».
 
 
Навпроти Софійського собору можна побачити унікальний Михайлівський Золотоверхий собор. Це був перший храм з позолоченими куполами. Будівництво храму проводилося з 1108 по 1113 роки. За часів радянської влади храм був повністю зруйнований. Після набуття Україною незалежності храм був заново відновлений, і 30 травня 1999 року відбулось його офіційне відкриття.
 
 
Якщо пройтися по вулиці Володимирській, яка бере початок від Софійської площі, то можна потрапити до одного з найдавніших входів у місто Київ - Золотих Воріт. Це один з чотирьох входів у місто, який зберігся до наших часів. Оборонну споруду було зведено за правління Ярослава Мудрого.
 
 
Не можна оминути увагою ще одну пам'ятку Києва - Андріївський узвіз. Це місце художників, театралів, любителів мистецтва і ремісників. Тут розташовані театри, дві оглядові гірки, замок «Річард Левине Серце», а вінчає Андріївський узвіз унікальна Андріївська церква, збудована великим італійським зодчим Растреллі. Ця церква вважається одним з його кращих творінь. У свій час на цій вулиці жив і працював письменник Михайло Булгаков.
 
 
Будинок органної та камерної музики (Миколаївський костьол) - це одна з найкрасивіших споруд Києва початку XX сторіччя. Костьол збудовано в стилізованих готичних формах з високими стрілоподібними шпилями. Розробка та зведення будівлі проводилися під керівництвом відомого київського архітектора В. В. Городецького.
 
 
Маріїнський палац, який Б. Растреллі проектував для графа Розумовського, побудований у 1750 - 1755 рр. У 1744 році імператриця Єлизавета, дочка Петра І, під час візиту до Києва, сама обрала для нього місце. Наразі в палаці проходять урочисті державні події - нагородження, прийоми, саміти і зустрічі офіційних делегацій на найвищому рівні.
 
 
До числа монументальних споруд відноситься монумент «Батьківщина-мати», який височіє над містом і нагадує про трагічні події Другої світової війни. Під цією спорудою знаходиться музей Великої Вітчизняної Війни.
 
 
Серед незвичайних пам'яток Києва можна відзначити «Будинок з химерами», зведений у 1901-1903 роках за проектом архітектора Владислава Городецького. Цей будинок знаходиться на вулиці Банковій навпроти Адміністрації Президента України.
 
До числа популярних пам'яток Києва можна віднести Музей Історії України, Національний художній музей України, Музей Однієї Вулиці, музей Михайла Булгакова, Музей Води. І обов'язково треба відвідати народний музей архітектури та побуту «Пирогово». Пирогово - це етнографічний музей під відкритим небом. На його площі більше 150 га представлені всі історико-етнографічні райони України. Це чудове місце для прогулянок у вихідний день.

 
 
Театри             http://kiev.glo.ua/cultura/teatru/                   http://mesta.kiev.ua/theaters/
Музеї              http://kiev.glo.ua/cultura/museum/                http://mesta.kiev.ua/museums/
Галереї           http://kiev.glo.ua/cultura/vustavki/               http://mesta.kiev.ua/galleries/
Пам'ятники  http://kiev.glo.ua/cultura/pamjat/                          http://mesta.kiev.ua/sculpture/
Парки http://kiev.glo.ua/cultura/parki/                                       http://mesta.kiev.ua/parks/
Церкви и Храми http://kiev.glo.ua/cultura/cerkvu/                 http://mesta.kiev.ua/churches/
Пішохідні прогулянки в центрі Києва. http://kiev.progulka.ua/progulki-v-tsentre-kieva/
 
використаний матеріал із сайтів: