Київська конференція з аналітичної хімії: Сучасні тенденції – 2022
26-27 Жовтня 2022 року на хімічному факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась сьома наукова конференція (з міжнародною участю) «Київська конференція з аналітичної хімії: Сучасні тенденції – 2022», що вже стала традиційною платформою для спілкування і обміну досвідом хіміків-аналітиків України й зарубіжжя.
Колектив кафедри аналітичної хімії за підтримки керівництва факультету і університету запросили на осінню зустріч у дистанційному форматі вчених-фахівців у галузі аналітичної хімії, а також тих, хто працює на стику аналітичної хімії та інших наук, аспірантів, студентів з України і зарубіжжя, зокрема, Франції, Німеччини, Сінгапуру, Словаччини, Грузії.
Актуальним питанням розробки наноматеріалів і наноструктурованих плівок на основі оксиду силіцію як модифікаторів електродів для використання в електрохімічному аналізі була присвячена лекція директора Лабораторії фізичної хімії і мікробіології довкілля, CNRS, Університету Лотарінгії, Нансі, Франція, prof. Alain WALCARIUS.
Голова Центру з дослідження трансляції кісток і м’яких тканин при медичній школі, Технологічного університету Дрездена, Німеччина, prof. Michael GELINSKY познайомив слухачів з можливостями використання електрохімічних методів для характеристики 3D-біодрукованих тканин.
Історія вольтамперометрії і роль українських вчених у становленні і розвитку методу були висвітлені завідуючою кафедрою аналітичної хімії Львівського національного університету імені І. Франка, к.х.н., доц. Лілією ДУБЕНСЬКОЮ.
Нові розробки сенсорних систем різного типу були представлені у доповідях prof. Mathieu ETIENNE, старшим дослідником Лабораторії фізичної хімії і мікробіології довкілля, Університету Лотарінгії, а також випускників кафедри аналітичної хімії – Dr Євгеном МАЗУРЕНКО, науковим співробітником Французького національного центру наукових досліджень біоелектрохімії, біоінтерфейсів і біотехнологій, Університету Марселя, Франція; Dr Юною ЦИРУЛЬНЕВОЮ, науковим співробітником Інституту науки і технології для людства Наньянського технологічного університету, Сінгапур.
Доповідачі підкреслили роль міжнародної співпраці і внесок науковців, аспірантів і студентів Шевченкового університету у проведені дослідження. Питанням міжнародного співробітництва, грантовій підтримці програми Erasmus+ була присвячена доповідь доц. Руслана МАРІЙЧУКА, завідувача кафедри екології Пряшівського університету у м. Пряшеві, Словаччина.
Свої наукові здобутки оприлюднили науковці України, зокрема співробітники кафедри аналітичної хімії КНУ імені Тараса Шевченка – к.х.н., доц. Володимир ДОРОЩУК, к.х.н., доц. Марина ЗУЙ, к.х.н. ст. дослідник Ростислав ЛИННИК, а також аспіранти - Маргарита ЧЕРНЯКОВА (Державна Наукова Установа «Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів» НАН України, м. Харків, Костянтин ПЛЮТА (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, м. Одеса), Анастасія МОСЕНДЗ (Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Змістовною була і постерна сесія, що діяла в інтерактивній формі.
Іноземні колеги висловили свої слова підтримки і щирого захоплення мужністю і стійкістю народу України, у тому числі науковців і викладачів. Основним посилом учасників конференції було:
Продовжуємо працювати, навчати студентів і розвивати українську школу аналітичної хімії за підтримки міжнародної спільноти.
Висловлюємо подяку Збройним силам України, керівництву Держави, усьому демократичному світу за можливість працювати!